MARISA FUND 10K
Rockland Lake State Park Sunday, May 23, 2010 8:30 am
Chronotrack Timing by superracesystems.com
Overall Results - Female Age Groups - Male Age Groups
Place Div/Tot Div Name Age Sex City Time Pace
===== ======== ===== =================== === === ================= ======= =====
1 1/15 M5054 Jonathan Sumpter 53 M Yonkers 36:28 5:53
2 1/11 M3539 Thomas Noonan 36 M Blauvelt 36:40 5:54
3 1/8 M2529 Ade Ellis 27 M Congers 37:44 6:05
4 1/18 F3034 Liza Grudzinski 30 F Newburgh 38:22 6:11
5 2/15 M5054 Kevin Barrett 53 M Port Chester 39:20 6:20
6 2/11 M3539 Douglas McEnroe 35 M Stony Point 39:49 6:25
7 1/7 M4549 Paul Dyba 46 M Chicago 40:20 6:30
8 1/19 M4044 Wojiech Cieszkowski 41 M Pearl River 40:31 6:32
9 2/19 M4044 Bruce Yang 41 M West Nyack 41:46 6:44
10 1/23 F4044 Laura Dimarino 43 F New City 42:27 6:50
11 3/15 M5054 Diego Ferreyra 50 M New York 42:40 6:52
12 3/19 M4044 Jason Kelly 40 M West Nyack 42:44 6:53
13 4/15 M5054 Robert Albanese 52 M Purchase 42:54 6:55
14 3/11 M3539 Felipe Gonzalez-Gor 38 M Rye 43:13 6:58
15 5/15 M5054 Pedro Collazo 51 M Nanuet 43:22 6:59
16 2/7 M4549 Brett Lancaster 45 M Montebello 43:38 7:02
17 2/23 F4044 Kate Tormey 41 F Pearl River 43:54 7:04
18 1/7 M3034 Alan Walmer 34 M New City 44:34 7:11
19 4/19 M4044 John Donohoe 42 M Pearl River 44:35 7:11
20 6/15 M5054 Jim Boddorf 54 M Nyack 44:38 7:11
21 7/15 M5054 Joe Tlsty 51 M New City 44:53 7:14
22 1/11 F3539 Peggy Neil 37 F Spring Valley 45:18 7:18
23 2/7 M3034 Matthew Ammer 33 M Garnerville 45:31 7:20
24 1/6 F2529 Robyn Contente 29 F Suffern 45:34 7:20
25 1/14 M5559 Michael Lynch 58 M Nanuet 45:47 7:23
26 3/23 F4044 Joann Hodges 43 F Nanuet 46:21 7:28
27 1/2 M0119 Eduardo Flores 16 M New City 46:30 7:29
28 2/8 M2529 John Mackenzie 29 M Tappan 46:42 7:31
29 5/19 M4044 Michael Killeen 44 M Pearl River 47:10 7:36
30 2/18 F3034 Stacy Wheeler 32 F New York 47:21 7:38
31 1/4 M6569 Benny Kim 68 M Norwood 47:31 7:39
32 2/14 M5559 Andrew Paer 55 M Old Tappan 47:49 7:42
33 4/23 F4044 Mary MacNeil 44 F New City 47:51 7:42
34 3/18 F3034 Alyssa Weiss 33 F Montebello 48:02 7:44
35 8/15 M5054 Andrew Robertson 52 M Nyack 48:41 7:50
36 4/11 M3539 Michael Bleyzer 37 M Thiells 49:20 7:57
37 5/11 M3539 John Roberts 35 M Nanuet 49:24 7:57
38 3/14 M5559 Ed Howard 56 M Sloatsburg 49:41 8:00
39 3/7 M3034 Todd Blauvelt 31 M Stony Point 49:45 8:01
40 9/15 M5054 Tony Betzman 52 M Upper Nyack 49:48 8:01
41 4/7 M3034 Sal Travaglino 34 M Bronx 49:50 8:02
42 1/1 F6064 Nancy Trammell 61 F Port Jervis 49:52 8:02
43 3/7 M4549 Mike Goodger 45 M Hillcrest 49:52 8:02
44 5/23 F4044 Donna Friel 41 F Nyack 50:01 8:03
45 1/3 M2024 Richard Eddings 22 M Monroe 50:21 8:07
46 2/6 F2529 Diana Meyer 28 F Pomona 50:37 8:09
47 6/23 F4044 Rosemary Farrell 42 F Nyack 50:42 8:10
48 10/15 M5054 Craig Parsons 51 M Wesley Hills 50:46 8:11
49 2/3 M2024 Andrew Weiner 23 M New City 50:49 8:11
50 3/6 F2529 Laura Murray 25 F Suffern 50:49 8:11
51 6/11 M3539 Stephen Corallo 39 M Monroe 50:52 8:12
52 3/8 M2529 Guollivar Faller 28 M West Nyack 51:08 8:14
53 6/19 M4044 Kevin Sullivan 44 M Sleepy Hollow 51:11 8:15
54 4/14 M5559 George Sherman 59 M Riverdale 51:14 8:15
55 7/19 M4044 William Hind 40 M Congers 51:20 8:16
56 4/18 F3034 Laura Michello 33 F Tappan 51:29 8:18
57 11/15 M5054 Rafael Shrem 54 M New City 51:42 8:20
58 8/19 M4044 Scott Williams 43 M Pearl River 51:51 8:21
59 7/23 F4044 Melissa Decker 44 F Port Jervis 52:00 8:23
60 5/14 M5559 Gary Blauvelt 57 M Stony Point 52:06 8:23
61 5/18 F3034 Karen Rotach 34 F New City 52:29 8:27
62 9/19 M4044 Patrick Charles 42 M Pearl River 52:34 8:28
63 6/18 F3034 Jennifer Nicoll 30 F Nyack 52:34 8:28
64 4/8 M2529 Ryan Marcus 27 M Garnerville 52:43 8:30
65 4/7 M4549 William Cain 47 M Nanuet 52:48 8:30
66 8/23 F4044 Chris Finley 41 F Orangeburg 52:52 8:31
67 1/3 F2024 Felicia Finley 21 F Blauvelt 52:52 8:31
68 5/7 M4549 Matthew Feldberg 45 M New City 53:00 8:32
69 10/19 M4044 Alex Miller 43 M Nanuet 53:09 8:34
70 2/2 M0119 Avi Feinsod 16 M Monsey 53:09 8:34
71 11/19 M4044 Gary Hughes 41 M New City 53:11 8:34
72 9/23 F4044 Lisa Rosenfeld 42 F New City 53:22 8:36
73 2/11 F3539 Roselyn Feinsod 39 F Monsey 53:31 8:37
74 7/18 F3034 Amanda Sherman 30 F Stamford 53:32 8:37
75 1/7 M6064 Thomas O'Donnell 64 M Mahwah 53:41 8:39
76 6/7 M4549 Kenneth Kinsley 46 M Pearl River 53:59 8:42
77 10/23 F4044 Nancy Lane 42 F Valley Cottage 54:00 8:42
78 11/23 F4044 Cathy Cox 41 F Pomona 54:12 8:44
79 6/14 M5559 Mikio Otsuki 58 M Palisades 54:17 8:45
80 12/15 M5054 Robert Whalen 52 M Scarsdale 54:18 8:45
81 13/15 M5054 Jeffrey Karasik 50 M Suffern 54:23 8:46
82 12/23 F4044 Melissa Wasserstein 44 F Sparkill 54:26 8:46
83 1/3 F0115 Zoe Maisel 14 F New City 54:43 8:49
84 7/11 M3539 Adam Endick 38 M Tenafly 54:46 8:49
85 8/18 F3034 Anna Johnson 32 F Ny 54:54 8:51
86 2/3 F0115 Rachel Harris 15 F New City 54:58 8:51
87 3/11 F3539 Andrea Beckerich 37 F Nyack 55:07 8:53
88 1/6 F5054 Laurie Ruckel 52 F Tenafly 55:08 8:53
89 7/14 M5559 Adrian Hunter-Smith 56 M Cortlandt Manor 55:10 8:53
90 1/2 F5559 Barbara Paer 55 F Old Tappan 55:18 8:54
91 13/23 F4044 Elizabeth Traynor 40 F New City 55:23 8:55
92 2/2 F5559 Gail Lipton 55 F Airmont 55:31 8:56
93 5/8 M2529 Chuck Meyer 28 M Pomona 55:36 8:57
94 14/23 F4044 Judy Gitlin 41 F Nyack 55:38 8:58
95 1/1 F0119 Arielle Sydnor 19 F Upper Saddle Rive 55:58 9:01
96 9/18 F3034 Cathy Sullivan 34 F New City 55:59 9:01
97 2/6 F5054 Margot Malin 52 F Upper Saddle Rive 56:04 9:02
98 15/23 F4044 Grace Maisel 44 F New City 56:09 9:03
99 2/7 M6064 Frank Burckardt 62 M Garnerville 56:16 9:04
100 8/14 M5559 Joe Sanchez 55 M Bronx 56:26 9:05
101 5/7 M3034 Andrei Alcruz 34 M Haverstraw 56:32 9:06
102 3/7 M6064 Frankie Santiago 64 M Bronx 56:44 9:08
103 2/4 M6569 Paul Kalkut 67 M Rye 57:03 9:11
104 12/19 M4044 William Kennedy 42 M New City 57:07 9:12
105 6/7 M3034 Paul Hemmings 33 M New York 57:11 9:13
106 13/19 M4044 Craig Cooperman 42 M Orangeburg 57:12 9:13
107 16/23 F4044 Jill Brenner 43 F Scotch Plains 57:12 9:13
108 9/14 M5559 Steve Defabbia 58 M Bronxville 57:13 9:13
109 6/8 M2529 Ben Lupo 29 M Stony Point 57:14 9:13
110 10/18 F3034 Gianna Apicella 32 F Nanuet 57:21 9:14
111 14/19 M4044 Andrew Cunningham 44 M Pearl River 57:21 9:14
112 4/6 F2529 Amanda Freedman 26 F New York 57:24 9:15
113 4/11 F3539 Sabrina Greco 39 F Pomona 57:34 9:16
114 10/14 M5559 David Ronson 55 M Port Jervis 57:41 9:17
115 14/15 M5054 David Prouty 52 M Upper Nyack 57:54 9:19
116 15/19 M4044 Steven Lasky 43 M New City 58:02 9:21
117 2/3 F2024 Melissa Peckins 24 F State College 58:15 9:23
118 11/18 F3034 Esther Wasserstein 33 F New Hope 58:23 9:24
119 17/23 F4044 Patricia Heavel 43 F West Haverstraw 58:25 9:24
120 8/11 M3539 Tom Kowalski 38 M Pearl River 58:29 9:25
121 5/11 F3539 Dana Williams 35 F New Milford 58:41 9:27
122 1/7 F4549 Elsa Villalobos 47 F Congers 59:21 9:34
123 11/14 M5559 William Zimmerman 58 M New City 59:21 9:34
124 4/7 M6064 Alan Trager 60 M West Nyack 59:35 9:36
125 12/18 F3034 Patricia Chabot 30 F Mamaroneck 59:46 9:38
126 2/7 F4549 Robyn McKinstry 47 F New City 59:50 9:38
127 18/23 F4044 Brigitte Weinbert 41 F Pompona Beach 59:54 9:39
128 3/6 F5054 Lynette Hasenkamp 52 F Nanuet 1:00:16 9:42
129 6/11 F3539 Kristen Colleran 39 F Pearl River 1:00:27 9:44
130 3/3 F2024 Rita Coskey 24 F Tomkins Cove 1:00:31 9:45
131 13/18 F3034 Mindy Weinberg 31 F Monsey 1:01:09 9:51
132 19/23 F4044 Patricia Scanlon 40 F Nanuet 1:01:35 9:55
133 7/7 M3034 Craig Fetterman 34 M New City 1:01:45 9:57
134 1/2 F6569 Enilda Indyk 65 F Valley Cottage 1:02:26 10:03
135 3/7 F4549 Kathleen Daly 48 F West Nyack 1:02:26 10:03
136 1/1 M0115 Ben Feinsod 14 M Monsey 1:02:54 10:08
137 9/11 M3539 Kevin Patruznick 38 M Pomona 1:03:00 10:09
138 14/18 F3034 Roxanne Madill 32 F Garnerville 1:03:36 10:15
139 10/11 M3539 David Katz 38 M Suffern 1:03:52 10:17
140 12/14 M5559 Gary Lipton 59 M Monsey 1:03:52 10:17
141 5/7 M6064 George Russell 60 M Park Ridge 1:03:56 10:18
142 7/7 M4549 Nestor Morales 45 M Thiells 1:04:10 10:20
143 16/19 M4044 Steve Jobar 41 M Stony Point 1:04:10 10:20
144 20/23 F4044 Lisa Buckley 40 F River Vale 1:04:40 10:25
145 7/11 F3539 Christine McGonigle 39 F River Vale 1:04:40 10:25
146 8/11 F3539 Sherry Llauger 36 F Congers 1:04:47 10:26
147 15/18 F3034 Sinead Noonan 34 F Blauvelt 1:04:55 10:27
148 3/3 F0115 Esther Tenenbaum 12 F Monsey 1:05:03 10:28
149 15/15 M5054 Gabriel Tenenbaum 51 M Monsey 1:05:03 10:29
150 6/7 M6064 Domingo Stern 64 M Tarrytown 1:05:06 10:29
151 4/6 F5054 Martha Defabbia 54 F Bronxville 1:05:27 10:32
152 3/4 M6569 Bill Smith 66 M Mohegan Lake 1:05:38 10:34
153 9/11 F3539 Eunyoung Moon 39 F Edgewater 1:05:58 10:37
154 21/23 F4044 Christine Mason 41 F New City 1:05:58 10:37
155 17/19 M4044 Sean Mason 42 M New City 1:05:58 10:37
156 10/11 F3539 Cherie Durgin 38 F Chester 1:06:04 10:38
157 4/7 F4549 Joanne Vasil 49 F Congers 1:06:40 10:44
158 4/4 M6569 Jan Doornbosch 66 M Valley Cottage 1:06:44 10:45
159 18/19 M4044 David Miller 40 M New City 1:06:52 10:46
160 5/7 F4549 Siobhan McManus 45 F Congers 1:06:54 10:46
161 7/7 M6064 David Fernandez, Sr 64 M Pearl River 1:06:56 10:47
162 3/3 M2024 John Jay Minoza 22 M Valley Cottage 1:07:02 10:48
163 13/14 M5559 Dan Sczepanski 58 M Piermont 1:07:05 10:48
164 22/23 F4044 Jennifer Wolf 40 F Suffern 1:07:21 10:51
165 11/11 M3539 Heath House 36 M Suffern 1:08:03 10:58
166 6/7 F4549 Anne McDarby 46 F Haskell 1:08:36 11:03
167 19/19 M4044 Paul Eliopoulos 40 M Airmont 1:10:51 11:25
168 7/8 M2529 David Fernandez, Jr 28 M Pearl River 1:11:20 11:29
169 7/7 F4549 Marie Whitton 47 F Monroe 1:11:37 11:32
170 16/18 F3034 Lauren Hobday 31 F Nyack 1:11:42 11:33
171 5/6 F2529 Christina Silverman 25 F Pearl River 1:11:50 11:34
172 6/6 F2529 Jeanmarie Silverman 26 F Pearl River 1:11:54 11:35
173 1/1 M7099 Bob Dittemer 70 M Ringwood 1:13:05 11:46
174 11/11 F3539 Michele Miller 39 F Pleasantville 1:13:19 11:48
175 5/6 F5054 Michele Tenenbaum 50 F Monsey 1:13:26 11:50
176 17/18 F3034 Malini Rao 33 F Millwood 1:16:33 12:20
177 6/6 F5054 Alice Ryan 54 F Blauvelt 1:18:03 12:34
178 2/2 F6569 Kathleen Davies 65 F Hillburn 1:20:23 12:57
179 8/8 M2529 Cathy Erenzo 29 M New Paltz 1:21:04 13:03
180 14/14 M5559 Bruce Upham 59 M Carmel 1:21:06 13:04
181 23/23 F4044 Caryl Rion 44 F Nanuet 1:22:20 13:15
182 18/18 F3034 Rachel Brugger 31 F New York 1:23:29 13:26
******** FEMALE OVERALL RESULTS FOLLOWED BY AGE GROUP RESULTS **********
MARISA FUND 10K
Rockland Lake State Park Sunday, May 23, 2010 8:30 am
Chronotrack Timing by superracesystems.com
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ===== === =============== == =======
1 Liza Grudzinski 1017 30 Newburgh NY 38:22
AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP: 1 - 15
Place Name Age No. City St Time
===== =================== === ===== =============== == =======
1 Zoe Maisel 1029 14 New City NY 54:43
2 Rachel Harris 919 15 New City NY 54:58
3 Esther Tenenbaum 276 12 Monsey NY 1:05:03
FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Name Age No. City St Time
===== =================== === ===== =============== == =======
1 Arielle Sydnor 340 19 Upper Saddle Ri NJ 55:58
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Felicia Finley 1046 21 Blauvelt NY 52:52
2 Melissa Peckins 923 24 State College PA 58:15
3 Rita Coskey 930 24 Tomkins Cove NY 1:00:31
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Robyn Contente 956 29 Suffern NY 45:34
2 Diana Meyer 347 28 Pomona NY 50:37
3 Laura Murray 22 25 Suffern NY 50:49
4 Amanda Freedman 1003 26 New York NY 57:24
5 Christina Silverman 1036 25 Pearl River NY 1:11:50
6 Jeanmarie Silverman 976 26 Pearl River NY 1:11:54
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Stacy Wheeler 984 32 New York NY 47:21
2 Alyssa Weiss 1007 33 Montebello NY 48:02
3 Laura Michello 941 33 Tappan NY 51:29
4 Karen Rotach 972 34 New City NY 52:29
5 Jennifer Nicoll 191 30 Nyack NY 52:34
6 Amanda Sherman 975 30 Stamford CT 53:32
7 Anna Johnson 393 32 Ny NY 54:54
8 Cathy Sullivan 186 34 New City NY 55:59
9 Gianna Apicella 950 32 Nanuet NY 57:21
10 Esther Wasserstein 983 33 New Hope PA 58:23
11 Patricia Chabot 954 30 Mamaroneck NY 59:46
12 Mindy Weinberg 301 31 Monsey NY 1:01:09
13 Roxanne Madill 324 32 Garnerville NY 1:03:36
14 Sinead Noonan 251 34 Blauvelt NY 1:04:55
15 Lauren Hobday 1042 31 Nyack NY 1:11:42
16 Malini Rao 392 33 Millwood NY 1:16:33
17 Rachel Brugger 908 31 New York NY 1:23:29
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Peggy Neil 390 37 Spring Valley NY 45:18
2 Roselyn Feinsod 958 39 Monsey NY 53:31
3 Andrea Beckerich 46 37 Nyack NY 55:07
4 Sabrina Greco 902 39 Pomona NY 57:34
5 Dana Williams 985 35 New Milford NJ 58:41
6 Kristen Colleran 399 39 Pearl River NY 1:00:27
7 Christine McGonigle 1009 39 River Vale NJ 1:04:40
8 Sherry Llauger 1037 36 Congers NY 1:04:47
9 Eunyoung Moon 968 39 Edgewater NJ 1:05:58
10 Cherie Durgin 256 38 Chester NY 1:06:04
11 Michele Miller 1018 39 Pleasantville NY 1:13:19
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Laura Dimarino 101 43 New City NY 42:27
2 Kate Tormey 1050 41 Pearl River NY 43:54
3 Joann Hodges 1027 43 Nanuet NY 46:21
4 Mary MacNeil 75 44 New City NY 47:51
5 Donna Friel 1049 41 Nyack NY 50:01
6 Rosemary Farrell 920 42 Nyack NY 50:42
7 Melissa Decker 935 44 Port Jervis NY 52:00
8 Chris Finley 1045 41 Orangeburg NY 52:52
9 Lisa Rosenfeld 998 42 New City NY 53:22
10 Nancy Lane 314 42 Valley Cottage NY 54:00
11 Cathy Cox 936 41 Pomona NY 54:12
12 Melissa Wasserstein 982 44 Sparkill NY 54:26
13 Elizabeth Traynor 1034 40 New City NY 55:23
14 Judy Gitlin 989 41 Nyack NY 55:38
15 Grace Maisel 1028 44 New City NY 56:09
16 Jill Brenner 1021 43 Scotch Plains NJ 57:12
17 Patricia Heavel 931 43 West Haverstraw NY 58:25
18 Brigitte Weinbert 5 41 Pompona Beach FL 59:54
19 Patricia Scanlon 289 40 Nanuet NY 1:01:35
20 Lisa Buckley 1010 40 River Vale NJ 1:04:40
21 Christine Mason 925 41 New City NY 1:05:58
22 Jennifer Wolf 313 40 Suffern NY 1:07:21
23 Caryl Rion 997 44 Nanuet NY 1:22:20
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Elsa Villalobos 980 47 Congers NY 59:21
2 Robyn McKinstry 967 47 New City NY 59:50
3 Kathleen Daly 1001 48 West Nyack NY 1:02:26
4 Joanne Vasil 933 49 Congers NY 1:06:40
5 Siobhan McManus 994 45 Congers NY 1:06:54
6 Anne McDarby 992 46 Haskell NJ 1:08:36
7 Marie Whitton 1011 47 Monroe NY 1:11:37
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Laurie Ruckel 1016 52 Tenafly NJ 55:08
2 Margot Malin 342 52 Upper Saddle Ri NJ 56:04
3 Lynette Hasenkamp 1005 52 Nanuet NY 1:00:16
4 Martha Defabbia 945 54 Bronxville NY 1:05:27
5 Michele Tenenbaum 284 50 Monsey NY 1:13:26
6 Alice Ryan 973 54 Blauvelt NY 1:18:03
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Barbara Paer 996 55 Old Tappan NJ 55:18
2 Gail Lipton 132 55 Airmont NY 55:31
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Nancy Trammell 934 61 Port Jervis NY 49:52
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Enilda Indyk 922 65 Valley Cottage NY 1:02:26
2 Kathleen Davies 927 65 Hillburn NY 1:20:23
FEMALE AGE GROUP: 70 - 99
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
******** MALE OVERALL RESULTS FOLLOWED BY AGE GROUP RESULTS **********
MARISA FUND 10K
Rockland Lake State Park Sunday, May 23, 2010 8:30 am
Chronotrack Timing by superracesystems.com
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Jonathan Sumpter 29 53 Yonkers NY 36:28
AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP: 1 - 15
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Ben Feinsod 959 14 Monsey NY 1:02:54
MALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Eduardo Flores 1041 16 New City NY 46:30
2 Avi Feinsod 957 16 Monsey NY 53:09
MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Richard Eddings 1014 22 Monroe NY 50:21
2 Andrew Weiner 402 23 New City NY 50:49
3 John Jay Minoza 363 22 Valley Cottage NY 1:07:02
MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Ade Ellis 193 27 Congers NY 37:44
2 John Mackenzie 159 29 Tappan NY 46:42
3 Guollivar Faller 1038 28 West Nyack NY 51:08
4 Ryan Marcus 1006 27 Garnerville NY 52:43
5 Chuck Meyer 358 28 Pomona NY 55:36
6 Ben Lupo 991 29 Stony Point NY 57:14
7 David Fernandez, Jr 308 28 Pearl River NY 1:11:20
8 Cathy Erenzo 389 29 New Paltz NY 1:21:04
MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Alan Walmer 981 34 New City NY 44:34
2 Matthew Ammer 949 33 Garnerville NY 45:31
3 Todd Blauvelt 932 31 Stony Point NY 49:45
4 Sal Travaglino 979 34 Bronx NY 49:50
5 Andrei Alcruz 948 34 Haverstraw NY 56:32
6 Paul Hemmings 909 33 New York NY 57:11
7 Craig Fetterman 1032 34 New City NY 1:01:45
MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Thomas Noonan 234 36 Blauvelt NY 36:40
2 Douglas McEnroe 993 35 Stony Point NY 39:49
3 Felipe Gonzalez-Gor 74 38 Rye NY 43:13
4 Michael Bleyzer 1026 37 Thiells NY 49:20
5 John Roberts 971 35 Nanuet NY 49:24
6 Stephen Corallo 1004 39 Monroe NY 50:52
7 Adam Endick 1015 38 Tenafly NJ 54:46
8 Tom Kowalski 303 38 Pearl River NY 58:29
9 Kevin Patruznick 93 38 Pomona NY 1:03:00
10 David Katz 929 38 Suffern NY 1:03:52
11 Heath House 1023 36 Suffern NY 1:08:03
MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Wojiech Cieszkowski 910 41 Pearl River NY 40:31
2 Bruce Yang 1008 41 West Nyack NY 41:46
3 Jason Kelly 1019 40 West Nyack NY 42:44
4 John Donohoe 65 42 Pearl River NY 44:35
5 Michael Killeen 39 44 Pearl River NY 47:10
6 Kevin Sullivan 978 44 Sleepy Hollow NY 51:11
7 William Hind 1031 40 Congers NY 51:20
8 Scott Williams 92 43 Pearl River NY 51:51
9 Patrick Charles 988 42 Pearl River NY 52:34
10 Alex Miller 219 43 Nanuet NY 53:09
11 Gary Hughes 905 41 New City NY 53:11
12 William Kennedy 962 42 New City NY 57:07
13 Craig Cooperman 1020 42 Orangeburg NY 57:12
14 Andrew Cunningham 1012 44 Pearl River NY 57:21
15 Steven Lasky 912 43 New City NY 58:02
16 Steve Jobar 195 41 Stony Point NY 1:04:10
17 Sean Mason 926 42 New City NY 1:05:58
18 David Miller 1030 40 New City NY 1:06:52
19 Paul Eliopoulos 940 40 Airmont NY 1:10:51
MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Paul Dyba 1048 46 Chicago FL 40:20
2 Brett Lancaster 965 45 Montebello NY 43:38
3 Mike Goodger 1047 45 Hillcrest NY 49:52
4 William Cain 952 47 Nanuet NY 52:48
5 Matthew Feldberg 1039 45 New City NY 53:00
6 Kenneth Kinsley 1043 46 Pearl River NY 53:59
7 Nestor Morales 296 45 Thiells NY 1:04:10
MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Kevin Barrett 70 53 Port Chester NY 39:20
2 Diego Ferreyra 1013 50 New York NY 42:40
3 Robert Albanese 9 52 Purchase NY 42:54
4 Pedro Collazo 928 51 Nanuet NY 43:22
5 Jim Boddorf 918 54 Nyack NY 44:38
6 Joe Tlsty 917 51 New City NY 44:53
7 Andrew Robertson 229 52 Nyack NY 48:41
8 Tony Betzman 117 52 Upper Nyack NY 49:48
9 Craig Parsons 944 51 Wesley Hills NY 50:46
10 Rafael Shrem 176 54 New City NY 51:42
11 Robert Whalen 260 52 Scarsdale NY 54:18
12 Jeffrey Karasik 1040 50 Suffern NY 54:23
13 David Prouty 194 52 Upper Nyack NY 57:54
14 Gabriel Tenenbaum 265 51 Monsey NY 1:05:03
MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Michael Lynch 1044 58 Nanuet NY 45:47
2 Andrew Paer 995 55 Old Tappan NJ 47:49
3 Ed Howard 924 56 Sloatsburg NY 49:41
4 George Sherman 974 59 Riverdale NJ 51:14
5 Gary Blauvelt 913 57 Stony Point NY 52:06
6 Mikio Otsuki 969 58 Palisades NY 54:17
7 Adrian Hunter-Smith 415 56 Cortlandt Manor NY 55:10
8 Joe Sanchez 921 55 Bronx NY 56:26
9 Steve Defabbia 946 58 Bronxville NY 57:13
10 David Ronson 942 55 Port Jervis NY 57:41
11 William Zimmerman 947 58 New City NY 59:21
12 Gary Lipton 146 59 Monsey NY 1:03:52
13 Dan Sczepanski 911 58 Piermont NY 1:07:05
14 Bruce Upham 365 59 Carmel NY 1:21:06
MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Thomas O'Donnell 95 64 Mahwah NJ 53:41
2 Frank Burckardt 1022 62 Garnerville NY 56:16
3 Frankie Santiago 943 64 Bronx NY 56:44
4 Alan Trager 906 60 West Nyack NY 59:35
5 George Russell 334 60 Park Ridge NJ 1:03:56
6 Domingo Stern 1000 64 Tarrytown NY 1:05:06
7 David Fernandez, Sr 309 64 Pearl River NY 1:06:56
MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Benny Kim 903 68 Norwood NJ 47:31
2 Paul Kalkut 113 67 Rye NY 57:03
3 Bill Smith 412 66 Mohegan Lake NY 1:05:38
4 Jan Doornbosch 1025 66 Valley Cottage NY 1:06:44
MALE AGE GROUP: 70 - 99
Place Name No. Age City St Time
===== =================== ==== === =============== == =======
1 Bob Dittemer 1024 70 Ringwood NJ 1:13:05
Top of page
|